Dzień otwartych drzwi w VdG ! Już w ten weekend !

Debata, niemiecka muzyka i atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. To wszystko czeka nas 3 oraz 4 września w sercu Opola. Wtedy bowiem Związek Niemieckich Stowarzyszeń (VdG) zorganizuje uroczystości jubileuszowe wraz z wielkim „Dniem Otwartych Drzwi“.

Obchody związane są zarówno z 25-letnim jubileuszem VdG, jak i z jubileuszem polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie. Z tej okazji związek zorganizuje rozważania na temat Traktatu, jak i cały dzień z niemiecką muzyką, aby przybliżyć wszystkim osiągnięcia niemieckiej kultury w Polsce przez ostatnie 25 lat.

Szereg inicjatyw rozpocznie się 3 września o godzinie 13.30 w opolskim urzędzie marszałkowskim. Wtedy będzie miała miejsce debata pod tytułem „25 lat dialogu. Dobre sąsiedztwo nie tylko z punktu widzenia mniejszości niemieckiej”. Panelistami, którzy już zapowiedzieli swój udział będą ambasador RFN Rolf Nikel, pełnomocnik rządu RFN ds. mniejszości Hartmut Koschyk oraz historyk prof. Krzysztof Ruchniewicz. Moderatorem debaty będzie przewodniczący VdG Bernard Gaida.

Tego samego dnia odbędą się także nabożeństwo ekumeniczne w opolskiej katedrze o godzinie 16.00 oraz o godzinie 18.00 koncert w Filharmonii Opolskiej.

Z kolei 4 września od godziny 12.00 przed amfiteatrem w Opolu rozpocznie się faktyczny Dzień Otwartych Drzwi. W jego ramach będzie można posłuchać nie tylko niemieckiej muzyki w wykonaniu grup kulturalnych mniejszości niemieckiej, ale także wziąć udział w licznych atrakcjach, czy zwiedzić specjalnie przygotowane stoiska przygotowane przez organizacje mniejszości niemieckiej w Polsce.

123678document-page-0011

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s